Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci odzyskali wózek inwalidzki, który został zabrany osobie niepełnosprawnej

Policjanci odzyskali wózek inwalidzki, zostawiony na chwilę przez osobę niepełnosprawną na placu manewrowym przy ulicy Westerplatte w Olsztynie. Szybka reakcja oficera dyżurnego oraz kamery miejskiego monitoringu pozwoliły namierzyć 63-letnią kobietę pchającą ulicami miasta pusty wózek. Mieszkanka Olsztyna nie przyznaje się do kradzieży. Kobieta twierdzi, że znalazła go przy śmietniku. Tę wersję sprawdzają funkcjonariusze.

O kradzieży oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dowiedział się od pokrzywdzonego. Niepełnosprawny mężczyzna zostawił swój wózek warty 10.000zł. tylko na godzinę na placu manewrowym przy ulicy Westerplatte. Gdy wrócił, jego środka lokomocji już nie było.

Policjant po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusze sprawdzili, że w pobliżu miejsca, gdzie doszło do kradzieży znajdują się kamery, które mogły zarejestrować całe zajście. I tak było. Szybka reakcja oficera dyżurnego oraz kamery miejskiego monitoringu pozwoliły namierzyć kobietę pchającą ulicami miasta pusty wózek. 63-latka została przesłuchana w charakterze świadka. Mieszkanka Olsztyna twierdzi, że wózek znalazła przy śmietniku. Z uwagi na to, że opiekuje się schorowaną, leżącą matką postanowiła wziąć go do domu.

O tym, czy kobieta usłyszy zarzuty zadecyduje zebrany przez policjantów materiał dowodowy. 


mp/af 

  • Policjanci odzyskali wózek
  • Widok z kamery monitoringu
Powrót na górę strony