Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Plan prawie idealny – przygotowanie, włamanie. I coś od policjantów - zatrzymanie

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm sprawcom kradzieży z włamaniem do stacji paliw. Mężczyźni grając na automatach najpierw wymyślili plan przestępstwa, a później go realizowali. Próbowali ukryć tożsamość, podzielili role. Ten idealny wydawałoby się plan zmienili policjanci, którzy zatrzymali podejrzanych. W trakcie przeszukań ich mieszkań odnaleziono skradzione rzeczy oraz część pieniędzy.

W nocy z 7/8 września br. około godz. 1.30, sprawcy wykorzystując fakt, że pracownik stacji benzynowej w Litwinkach przyjmował dostawę paliwa, włamali się do budynku stacji i ukradli stamtąd ponad 10 tys. złotych utargu oraz torby pracownika z dokumentami i pieniędzmi.

Wczoraj nidziccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego 33-letniego Piotr L. oraz 25-letniego Adamem O. którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem do stacji paliw. Mężczyźni przyznali, że kilka godzin przed dokonaniem przestępstwa na tej stacji grali na automatach do gier. W trakcie pobytu zaplanowali kradzież. Najpierw jednak poszli do domu po ciemną kurtkę przeciwdeszczową, która miała pomóc ukryć ich tożsamość. Prawie wszystko poszło zgodnie z planem podejrzanych.  Jeden z nich czekał w samochodzie, natomiast drugi wykorzystał fakt nieobecności pracownika wewnątrz stacji i dokonał kradzieży.

Sprawcy podzielili się łupem i wrócili do domów. Kiedy w drzwiach mieszkań stanęli policjanci, mężczyźni nie kryli zaskoczenia. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli większą część utraconego mienia. Niestety kilka tysięcy złotych sprawcy przepuścili w automatach i spłacili swoje długi.

Ostatecznie mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

psz/af

Powrót na górę strony