Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo, Szczytno: Widzą i reagują. Znów policjanci otrzymali informację o pijanych kierowcach

Mrągowscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 47-latka zatrzymano dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Natomiast kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty. Mężczyzna mając sądowy zakaz do prowadzenia pojazdów mechanicznych, pijany wsiadł za kierownicę. Został on zatrzymany przez policjantów po telefonie od świadka i noc spędził w policyjnej celi. Za swoje zachowanie obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około godziny 17.00 oficer dyżurny policjantów ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w miejscowości Rumy jeździ pijany kierowca. Na miejsce zgłoszonej interwencji natychmiast pojechali policjanci. Zatrzymali oni do kontroli drogowej kierującego oplem. 43-latek został poddany badaniu, które wykazało, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, a za kierownicę wsiadł pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Mieszkaniec gminy Dźwierzuty trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mrągowo

Wczoraj około godziny 15.00 mrągowski oficer dyżurny otrzymał od anonimowego rozmówcy informację, że kierowca jadący niebieskim fordem może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli opisane auto  na ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie. Uwagę ich zwróciło również to, że kierowca jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali go do kontroli drogowej.

Już podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich i zgłaszającego przypuszczenia. Okazało się, że Ireneusz P. miał  3 promile.

Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymując prawo jazdy kategorii B. Ford trafił na policyjny parking.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa został już ukarany.

achb/dk/af

Powrót na górę strony