Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region, Nowe Miasto Lub.: Pijany ojciec wiózł 2-letnie dziecko

Jednego dnia policjanci w regionie zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Kompletnym brakiem odpowiedzialności i jakiejkolwiek wyobraźni wykazał się 26-letni kierowca audi skontrolowany przez nowomiejskich funkcjonariuszy. Mężczyzna, jak się okazało, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Pasażerem auta siedzącym obok kierowcy było 2-letnie dziecko. Policjanci ojcu przedstawią zarzuty, dodatkowo skierują sprawę do sądu rodzinnego i nieletnich.

Wczoraj około godz. 18:00 na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego dokonali kontroli osobowego audi. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna, a obok na siedzeniu pasażera w foteliku jechał 2-letni chłopiec, jak się okazało syn kierowcy. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło tylko przypuszczenia funkcjonariuszy. 26-latek w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, a dziecko bezpiecznie przekazali pod opiekę wezwanej na miejsce matce. Sprawą zajmie się teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Kurzętnik może grozić nawet 2 lata więzienia.

Olecko - jechał pijany i naruszył dwa zakazy sądowe

Wczoraj około godziny 16:30 policjanci ruchu drogowego, na terenie gminy olecko zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi.  Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie wykazało w organizmie Marka R. blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 49-latek posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy w Olecku i Ełku W związku z tym, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.  

Jeszcze dzisiaj Marek R. w ramach postępowania w trybie przyspieszonym usłyszy zarzut i zostanie doprowadzony do sądu.  

lm/jsz/af

  • Badanie stanu trzeźwości
Powrót na górę strony