Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Biskupiec: Chcieli ukraść samochód, jeden ze sprawców zatrzymany przez komendanta

Komendant Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymał po krótkim pościgu14-latka, który wraz z dwoma kolegami chciał ukraść samochód zaparkowany pod jednym z warsztatów. Zanim jednak sprawcy włamali się do golfa, wcześniej usiłowali dostać się do seata i okradli renaulta. O dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj około godziny 13.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał informację o tym, że trzech nieletnich chłopców próbuje ukraść golfa zaparkowanego pod jednym z warsztatów. Na miejsce oprócz patrolu pojechał również komendant komisariatu, który był niedaleko. To on zatrzymał po krótkim pościgu jednego ze sprawców, którego doprowadził do jednostki Policji. 14-latek nie kwestionował swojej winy i wskazał swoich dwóch „wspólników”.

Policjanci ustalili, że dwaj 14-latkowie i 16-latek włamali się do renaulta, kradnąc z niego dwa telefony komórkowe. Następnie nieskutecznie próbowali dostać się do stojącego obok seata. Po nieudanej próbie, dostali się przez okno do środka golfa i usiłowali go uruchomić. Do kradzieży nie doszło, gdyż nieletni zostali zaskoczeni przez policjantów.

Funkcjonariusze przesłuchali nieletnich w obecności rodziców. Odzyskali także skradzione przez nich telefony.

O dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

mp/in

Powrót na górę strony