Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: 16-latek kierował ruchem. Policjanci wyjaśniają, kto mu na to pozwolił

Ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z dróg na terenie gminy Łukta młody mężczyzna kieruje ruchem w sposób stwarzający zagrożenie bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że ruchem kierował 16-letni chłopak. Pozostali pracownicy, którzy porządkowali drzewo w przydrożnym rowie, nie potrafili jednoznacznie określić, w jakiej firmie są zatrudnieni. Teraz policjanci ustalają, kto dopuścił do tego, że osoba nieuprawniona kierowała ruchem.

Oficer dyżurny ostródzkiej komendy Policji otrzymał telefoniczną informacje od zaniepokojonego kierowcy, że na jednej z dróg na terenie gminy Łukta w miejscu, gdzie trwają prace porządkowe w pasie drogowym, młody mężczyzna w sposób stwarzający zagrożenie dla kierowców kieruje ruchem. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że tak odpowiedzialne zadanie powierzono nieuprawnionemu do tego 16-letniemu chłopakowi. Pozostali pracownicy nie potrafili jednoznacznie określić, w jakiej formie są zatrudnieni. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalsze prace.

Teraz trwa ustalanie, kto dopuścił młodą, nieuprawniona osobę do tak odpowiedzialnej funkcji, jak kierowanie ruchem na drodze publicznej. O niejasnościach związanych z zatrudnieniem nastolatka na tym stanowisku zostaną też powiadomione właściwe instytucje.

bb/af

Powrót na górę strony