Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Po tym, jak nie dostał papierosa, groził rozbitą butelką. Został zatrzymany

Olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie gróźb wobec dwóch przypadkowych osób. Sprawca mający prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie zdenerwował się, gdy nie dostał papierosa. Z rozbitą butelką w ręku groził poszkodowanym pozbawieniem życia. Napastnik został zatrzymany przez patrol Policji.

Wczoraj około godziny 10.00 w okolicach centrum miasta do spacerującej pary podszedł mężczyzna i zażądał papierosa. 34-latek, po tym jak usłyszał negatywną odpowiedź, z pobliskiego kosza na śmieci wyciągnął butelkę. Rozbił ją, a następnie zaczął nią wymachiwać grożąc kobiecie i mężczyźnie pozbawieniem życia. Para zdążyła uciec i o wszystkim powiadomiła oficera dyżurnego olsztyńskiej Policji. Kilkadziesiąt minut później agresywny mężczyzna był już w rękach patrolu.

Mariusz D. został zatrzymany  i trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało u niego w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Olsztynianin po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzut gróźb, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kb/af

 

Powrót na górę strony