Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Wkręcił sobie, że to jego bmw. Odpowie za kradzież

Zarzut usiłowania kradzieży samochodu usłyszał 25-letni mężczyzna. Olsztynianin wykorzystał fakt, że bmw nie było zamknięte. Podejrzewany został ujęty przez właściciela, a następnie przekazany policjantom. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 19.00 mieszkaniec Olsztyna poinformował oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie o ujęciu mężczyzny, który usiłował ukraść jego bmw.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zgłoszenia i zatrzymali 25-latka. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że mężczyzna wszedł do samochodu wykorzystując to, że w aucie nie były zamknięte drzwi. Pokrzywdzony usłyszał hałasy dochodzące z parkingu, na którym stał jego samochód. Gdy wyszedł na zewnątrz, w swoim bmw zauważył młodego mężczyznę.

Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszy zarzut usiłowania kradzieży samochodu. Łukasz W. w trakcie składania wyjaśnień oświadczył policjantom, że „wkręcił” sobie, że to jego samochód.

Kodeks karny za próbę kradzieży przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

kb/af

 

Powrót na górę strony