Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Ukradli kabel z terenu budowy. Poniosą konsekwencje

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi czterem mieszkańcom Olsztyna. Mężczyźni chcąc się wzbogacić ukradli z terenu budowy kabel telekomunikacyjny o długości około 60 metrów. Zostali zatrzymani, kiedy szli go spieniężyć w skupie złomu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątek około 1.00 w nocy patrolujący ulice miasta olsztyńscy policjanci na ul. Towarowej zauważyli trzech mężczyzn ciągnących wózek z workiem pełnym przewodów telekomunikacyjnych. W trakcie legitymowania funkcjonariusze podejrzewali, że kable te mogą pochodzić z kradzieży tym bardziej, że 44-letni Łukasz K, 19-letni Grzegorz R. oraz 18-letni Marcin Sz. nie byli wstanie racjonalnie wytłumaczyć, skąd je mają. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kilka godzin później do olsztyńskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony z informacją o kradzieży 60 metrów przewodów telekomunikacyjnych z terenu budowy. Wartość strat wyceniono na 8 tysięcy zł.

Zebrany materiał dowodowy był wystarczający, aby wczoraj przedstawić trzem sprawcom zarzuty kradzieży. Mężczyźni  przyznali się do popełnienia przestępstwa. W trakcie składania wyjaśnień policjanci ustalili, że w dokonaniu przestępstwa podejrzanym pomagali również 32-letni Adam K. oraz 16-letni Adrian K.

Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. Nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

kb/af

  • Kabel odzyskany przez policjantów
Powrót na górę strony