Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NMLub.: Usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem

Nowomiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. 41-latce za popełnione przestępstwo grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj wcześnie rano oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Łupem przestępcy padła torba podróżna, w której była odzież, kosmetyki, dokumenty oraz artykuły spożywcze i tytoń. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, kto mógł dokonać tej kradzieży z włamaniem. Sprawcą okazała się 41-letnia mieszkanka powiatu nowomiejskiego. Podczas przeszukania zajmowanego przez nią lokalu policjanci znaleźli skradzione przedmioty. Kobieta została zatrzymana w  policyjnym areszcie. W momencie policyjnej interwencji miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiała usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Skradzione przedmioty funkcjonariusze przekazali pokrzywdzonym.

Teraz mieszkanka naszego powiatu odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi jej teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

lm/af

Powrót na górę strony