Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Podejrzany o zabójstwo 40-latki przesłuchany przez prokuratora

Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił 40-letnią kobietę idącą chodnikiem został dzisiaj przesłuchany przez prokuratora. 46-latek usłyszał zarzut zabójstwa oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał, że to on kierował autem. Wkrótce zapadnie decyzja w sprawie tymczasowego aresztowania 46-letniego mieszkańca Śląska. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę przed godziną 9.00 przy ulicy Wojska Polskiego w Piszu. Właśnie w tym czasie kierujący mercedesem sprinter śmiertelnie potrącił idącą chodnikiem kobietę. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Zaalarmowani policjanci natychmiast powiadomili służby ratownicze i rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z psami tropiącymi i przy wykorzystaniu śmigłowca przeszukiwało teren. W lesie, 13 km od miejsca zdarzenia policjanci znaleźli porzucony spalony samochód należący do jednej z częstochowskich firm. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, zabezpieczył ślady.

Po kilku godzinach od zdarzenia do komendy w Piszu zgłosił się mężczyzna, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży mercedesa. Kryminalni podejrzewali, że kradzieży prawdopodobnie nie było, bo już w trakcie poszukiwań wytypowali mężczyznę jako sprawcę potrącenia 40-latki. Przesłuchanie nie pozostawiło wątpliwości  - 46-latek przyznał, że to on kierował autem. Jego wyjaśnienia tylko utwierdziły policjantów w przekonaniu, że było to celowe działanie, a ofiara nie była przypadkowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podłożem tego zdarzenia miał być zawód miłosny. Dzisiaj rano 46-latek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Piszu, gdzie został przesłuchany przez prokuratora. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa oraz zniszczenia mienia.

Wkrótce zapadnie decyzja w sprawie tymczasowego aresztowania mężczyzny.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piszu.

asz/in

  • Doprowadzenie podejrzanego o zabójstwo do prokuratury
Powrót na górę strony