Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Wysadzili bankomat – policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 2 sprawców

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o wysadzenie bankomatu przy ulicy Dworcowej w Rucianym Nidzie. Mieszkańcy Olsztyna w wieku 24 i 42 lat byli w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo – śledcza z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego. Po przesłuchaniach zapadną decyzje dotyczące zarzutów.

Dzisiaj po godzinie 3.30 przy ulicy Dworcowej w Rucianym Nidzie doszło do wybuchu bankomatu. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, dzieki temu sprawcy nie mieli możliwości kradzieży pieniądzy. Obaj to mieszkańcy Olsztyna, w wieku 24 i 42 lat, karani w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu. Dzisiaj będą wykonywane z nimi czynności. Zatrzymani mężczyźni mieli wspólnika, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają  poszukiwania mężczyzny. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego. Trwają oględziny z udziałem biegłego z zakresu materiałów wybuchowych, policjanci zabezpieczają ślady. Po analizie zabezpieczonego materiału i ekspertyzy biegłego będzie można szczegółowo określić metodę działania sprawców.

Po przesłuchaniach  zapadną decyzje dotyczące zarzutów. 

Pod koniec maja b.r. policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu na Nagórkach. Rok wcześniej, 13 kwietnia 2014 roku policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 5. podejrzewanych o wysadzenie dwóch bankomatów i kradzież pieniędzy. Sprawcy w wieku od 31 do 34 lat zaskakiwani byli na ulicy, w mieszkaniach.

in

Powrót na górę strony