Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pijany spowodował kolizję drogową i uciekając wymachiwał przedmiotem przypominającym broń

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi 64-letniemu mieszkańcowi gminy Purda. Mężczyzna mając ponad jeden promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę opla. Przed przejazdem kolejowym w Pasymiu spowodował kolizję drogową i uciekł. Gdy pokrzywdzona i świadek pojechali za nim, ten zaczął wymachiwać w ich kierunku przedmiotem przypominającym broń. Został zatrzymany przez policjantów i jeszcze dzisiaj, po wytrzeźwieniu, usłyszy zarzuty.

Wczoraj około godziny 14.00 policjanci ze Szczytna zostali zaalarmowani, że w Pasymiu przed przejazdem kolejowym zderzyły się dwa auta. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci.

Ze wstępnych ich ustaleń wynika, że kierujący oplem nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do stojącego przed nim audi i najechał na jego tył. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej odjechał.

Pokrzywdzona kobieta oraz świadek tego zdarzenia zaczęli jechać za sprawcą, który zatrzymał swoje auto w miejscowości Narajty. Gdy podeszli do niego, ten zaczął wymachiwać w ich kierunku przedmiotem przypominającym broń. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli przedmiot, którym groził poszkodowanej.

Okazało, się że 64-letni mieszkaniec Purdy wsiadł za kierownicę pijany - miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany przez policjantów noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

  • Zabezpieczony przedmiot
    Zabezpieczony przedmiot
  • Zabezpieczony przedmiot
    Zabezpieczony przedmiot

Śledczy ustalają, czy przedmiot którym wymachiwał 64-latek był bronią palną.

Powrót na górę strony