Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska czujność pomogła wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierującego, który przyjechał do sklepu z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie

Policjanci pełnią służbę nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Nie zawsze jednak mundurowi mogą być wszędzie, gdzie akurat dzieją się sytuacje, wymagające natychmiastowego ich działania. Dlatego tak ważna jest reakcja obywateli, którzy widząc niepokojące zachowania innych osób, natychmiast informują o nich policjantów. Takie zgłoszenie doprowadziło do udaremnienia jazdy nietrzeźwego kierującego, który wiózł w samochodzie 13-letniego syna.

We wtorek (09.07.2024 r.) chwilę przed godziną 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, którego zgłaszający napotkał podczas jazdy w Lidzbarku Warmińskim. Zgłaszającego zaniepokoił styl jazdy kierującego osobowym peugeotem, który na zmianę przyspieszał i hamował, a następnie najechał na krawężnik chodnika. Jadący za nim mężczyzna postanowił zgłosić tę niepokojącą sytuację Policji, widząc, że kierujący zaparkował samochód przed sklepem monopolowym w Lidzbarku Warmińskim. Wówczas widząc, że wysiadający z peugeota mężczyzna znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu, zgłaszający bez wahania odebrał mu kluczyki od samochodu, aby udaremnić mu dalszą jazdę. Powiadomieni policjanci niezwłocznie przybyli na miejsce zgłoszenia, gdzie w samochodzie, na miejscu kierującego, zastali 43-letniego mieszkańca gm. Lidzbark Warmiński oraz 13-letniego chłopca siedzącego w samochodzie jako pasażer. Już w rozmowie mundurowi wyczuli od 43-latka alkohol. Dalsze badania stanu trzeźwości potwierdziły, wstępne przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie 3,06 promila alkoholu. Policyjne sprawdzenia wykazały również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym kierował, nie posiada wymaganego ubezpieczenia OC. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę mamy oraz zabezpieczyli pojazd mężczyzny. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Reakcja świadka, który w sposób prawidłowy zareagował na niepokojące zachowanie kierującego peugeotem, zasługuje na pochwałę oraz jest godna naśladowania. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

(bsz/kh)

Powrót na górę strony