Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop agresji drogowej

Jeśli zarejestrowałeś agresywne zachowanie innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS!

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych skutkuje nie tylko otrzymaniem mandatu karnego, ale jest też przyczyną bardzo poważnych zdarzeń drogowych. Do groźnej sytuacji na drodze spowodowanej rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło na początku maja 2024 r. na DK 58 na trasie Dzierzki – Sawica gm. Szczytno. Kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Scania, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, utrudnił ruch innemu pojazdowi zmuszając go do hamowania, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci ustalili kierującego ciężarówką, został ukarany mandatem 1020 złotych oraz nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Film rozpoczyna logo "Stop agresji drogowej". Następnie widać  nagranie z kamerki samochodowej, gdzie kierujący wykonał manewr wyprzedzania, utrudnił ruch innemu pojazdowi zmuszając go do hamowania, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Film kończy logo "Stop agresji drogowej".

 

Film Stop_agresji__-wyprzedzanie.mp4

Pobierz plik Stop_agresji__-wyprzedzanie.mp4 (format mp4 - rozmiar 32.98 MB)

 

Twoja reakcja ma znaczenie. Zdarzenia, do których doszło na terenie woj. warmińsko – mazurskiego należy wysyłać na adres:

http://stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl

Zapewnienie  bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów policjantów. Elektroniczna skrzynka  ,,Stop agresji drogowej” umożliwia każdemu  kto zarejestrował rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poinformowanie funkcjonariuszy. Jest to narzędzie, które pozwala eliminować z dróg piratów drogowych stwarzających zagrożenie nie tylko sobie ale i innych użytkowników dróg.

(kh)

Powrót na górę strony