Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomylił ul. Sielską z torem wyścigowym

134 km/h pędził kierowca audi po ulicy Sielskiej w Olsztynie na odcinku z ograniczeniem do sześćdziesiątki. 31-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To nie był jego pierwszy podobny „wyczyn”, mandat i punkty karne zainkasował w warunkach tak zwanej recydywy drogowej.

W czwartek (04.07.2024 r.) policjanci z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator.

W czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego kontrolowali ruch drogowy na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Tą samą drogą w kierunku wyjazdu z miasta z dużą prędkością poruszało się audi, wyprzedzało lewym pasem pozostałych kierujących. Pomiar przy wykorzystaniu policyjnego wideorejestratora dał wynik 134 km/h na odcinku z ograniczeniem do sześćdziesiątki.

Funkcjonariusze zatrzymali audi do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 31-latek, który w ciągu ostatnich dwóch lat był już ukarany za zbyt szybką jazdę. Działał zatem w warunkach tak zwanej recydywy drogowej. W takim wypadku mandat za przekroczenie prędkości nakładany jest w podwojonej wysokości.

Za jazdę w obszarze zabudowanym o 74 km/h za szybko 31-latek stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 5000 zł w pakiecie z 15 punktami karnymi. Mężczyzna tłumaczył, że dał się ponieść emocjom.

(jw/kh)

Film sielska1.mp4

Pobierz plik sielska1.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.47 MB)

Powrót na górę strony