Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-letnia mieszkanka Bartoszyc chciała odkupić od koleżanki bon wakacyjny, straciła 8.000zł

Niestety bardzo często dochodzi do oszustw internetowych, w których niewinne osoby padają ofiarą wyłudzeń pieniędzy. Gdy widzimy atrakcyjne oferty w Internecie na portalach społecznościowych, zwłaszcza u osób, które znamy, najpierw ustalmy z nimi to osobiście, bo możemy paść ofiarą oszustów. Właśnie w taki sposób 27-letnia mieszkanka Bartoszyc straciła 8.000zł.

W czwartek (20.06.2024 r.) do bartoszyckiej komendy stawiła się mieszkanka Bartoszyc i zawiadomiła, że została oszukana. 27-latka na jednym z portali społecznościowych ujrzała ogłoszenie swojej koleżanki, która chciała odsprzedać bon wakacyjny na wykorzystanie w jednym z biur podróży, opiewający na kwotę 12.000zł, w atrakcyjnej cenie 8.000zł. Szybko się z nią skontaktowała. Koleżanka kobiety mówiła, że z uwagi na problemy zdrowotne nie może go wykorzystać i polecieć na wymarzone wakacje. Mieszkanka Bartoszyc znała dobrze osobę, z którą pisała i nie podejrzewała, że może być to oszustwo i chcąc odkupić bon wakacyjny, dokonała dwóch przelewów na konto bankowe koleżanki na kwotę 8.000zł. Po krótkim czasie, gdy nie otrzymała bonu wakacyjnego zorientowała się, że coś może być nie tak. Od razu skontaktowała się osobiście z koleżanką, która uświadomiła ją, że miała ona do czynienia z oszustami, ponieważ ktoś włamał się na jej konto społecznościowe, umieścił nieprawdziwe ogłoszenie i korespondował w jej imieniu z mieszkanką Bartoszyc.

Pamiętajmy, że wszystkie podejrzane atrakcyjne oferty czy też prośby o pomoc finansową należy traktować z dużą dozą podejrzliwości i zachować ostrożność. 

(em/kh)

Powrót na górę strony