Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcy nie robią sobie wakacji. Kolejne dwie osoby straciły oszczędności w wyniku działań oszustów!

Przestępcy próbują wyłudzić pieniądze i wciąż zmieniają swoje metody. Dlatego kierujemy apel do wszystkich, aby być czujnym i rozważnym na co dzień. Obecnie ofiarami oszustów są coraz młodsze osoby, gdyż przestępcy wykorzystują wiarygodnie wyglądające sposoby na zdobycie pieniędzy. W ostatnich dniach dwie osoby straciły oszczędności w wyniku działań oszustów.

W niedzielne popołudnie (16.06.2024 r.) do szczycieńskiej jednostki stawił się 46-latek z województwa świętokrzyskiego, który zawiadomił policjantów o przestępstwie. Sprawca za pośrednictwem Blika wyłudził prawie 2000 tysiące złotych z rachunku bankowego 46-latka.

W poniedziałek (17.06.2024 r.) funkcjonariusze odnotowali kolejne oszustwo z wykorzystaniem Blika. Tym razem 19-letnia mieszkanka Szczytna straciła 3000 złotych w wyniku przestępstwa.

Szczycieńscy policjanci pionu kryminalnego w obu sprawach prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców przestępstw.

Przypominamy, co można zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustów:

- Podczas rozmów telefonicznych lub za pomocą wiadomości należy zachować ostrożność. Jeżeli naszym rozmówcą jest osoba, która podaje się za członka rodziny lub inną bliską nam osobę i prosi o pieniądze, nie podejmujmy pochopnych działań. Upewnijmy się, czy nie jest to oszust, który podszywa się pod znaną nam osobę. W ostatnim czasie wiele osób zostało oszukanych za pomocą tej metody. Pokrzywdzonymi są nie tylko seniorzy, gdyż odnotowujemy coraz młodsze osoby pokrzywdzone. W przypadku, gdy otrzymamy niepokojący telefon lub wiadomość, warto skontaktować się z tą osobą i upewnić, czy na pewno potrzebuje pieniędzy.

- Należy pamiętać, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie. A przede wszystkim nigdy nie proponują zabezpieczenia oszczędności w policyjnym depozycie.

- Nie informujmy nikogo o środkach finansowych, które przechowujemy w domu lub na koncie.

- Nie klikajmy w „podejrzanie” wyglądające linki, a przede wszystkim nie wpisujmy swoich danych osobowych na stronach internetowych, których nie znamy.

(ep/kh)

Powrót na górę strony