Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budowanie równościowego środowiska służby i pracy. Szkolenie dla Policji w Olsztynie

W dniach 10-14 czerwca 2024 roku na auli Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się cztery edycje szkolenia zatytułowanego „Budowanie równościowego środowiska służby i pracy”.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki współpracy Zespołu do spraw Ochrony Praw Człowieka Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Olsztynie z Międzynarodową Organizacją do Spraw Migracji (IOM). Szkolenie to stanowiło istotny element działań mających na celu promowanie równości płci w Policji, przeciwdziałanie dyskryminacji, eliminowanie stereotypów i uprzedzeń. Zostało zrealizowane w ramach zadań określonych w Planie Równości Płci w Policji na lata 2023-2026. W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Policji, realizujący zadania między innymi z zakresu ochrony praw człowieka w Policji oraz etyki zawodowej.

W tematykę szkolenia wprowadzała uczestników podinsp. Dorota Rak, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie ds. Ochrony Praw Człowieka. Z ramienia IOM zajęcia prowadziła pani Anna Kawalska, psycholożka międzykulturowa, arteterapeutka oraz psychotraumatolożka. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu uczestnicy mogli lepiej zrozumieć, jak skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji.

Podczas warsztatów, uczestnicy mieli okazję dyskutować o prawidłowych, niedyskryminujących postawach oraz o sposobach reagowania na zachowania niepożądane. W trakcie zajęć omawiane były konkretne kazusy, które pomogły uczestnikom zrozumieć, jak skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników, którzy podkreślali jego praktyczny wymiar oraz możliwość bezpośredniego zastosowania zdobytej wiedzy w codziennej służbie i pracy, a także w życiu codziennym.

Szkolenie „Budowanie równościowego środowiska służby i pracy” było ważnym krokiem w kierunku stworzenia bardziej inkluzywnej i sprawiedliwej przestrzeni służby i pracy, w której wszyscy, bez względu na płeć, mogą czuć się szanowani i wspierani.

(dr/kh)

Powrót na górę strony