Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udany początek sezonu policyjnego strongmana

Podkom. Paweł Piskorz na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Przygodę z zawodami strongmanów rozpoczął w 2017 roku. Jest również kierownikiem polskiej reprezentacji policji w podnoszeniu ciężarów. Dzięki doświadczeniu w sportach siłowych, wraz z policyjną drużyną wygrywają rywalizację służb mundurowych w martwym ciągu.

Paweł swój sezon startowy rozpoczął z „wysokiego C”, zdobywając 1 miejsce w Pucharze Polski w parach Koszalin 2024. Startował w parze z Michałem Lipińskim. Impreza odbyła się koszalińskim amfiteatrze a wystartowały w niej 4 pary z całego kraju. Do pokonania było 6 konkurencji. Zmagania zawodników sędziowały legendy polskiej sceny strongman tj. Sławomir Toczek, Krzysztof Radzikowski.

Drugi start Pawła to również pierwsze miejsce na podium. W zawodach Puchar Polski Strongman Bydgoszcz 2024 walczyło 6 zawodników z całej Polski. Do pokonania mieli 6 konkurencji między innymi przyciąganie tira, martwy ciąg na aucie, przenoszenia malucha tzw. Car yok, belka na powtórzenia, przenoszenia tarczy na odległość oraz przeciągnie terenowego auta siedząc za pomocą liny. Paweł wygrał 4 z 6 konkurencji, nie dając szans przeciwnikom.

Jak zawsze ze strony Pawła płyną podziękowania dla przyjaciół i sponsorów za wsparcie oraz dla przełożonych i związków zawodowych za możliwość startów.

 

(rj)

 

  • policjant podczas zawodów
  • policjant podczas zawodów
  • policjant podczas zawodów
  • policjant podczas zawodów
Powrót na górę strony