Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast zyskać, stracił 120 tysięcy złotych

Mieszkaniec powiatu, skuszony szybkim zyskiem, postanowił zainwestować w kryptowaluty. Uwierzył oszustowi przedstawiającemu się jako doradca finansowy i przelał na podane przez niego konto 120 tysięcy złotych. Kiedy przyszedł czas na wypłatę zysku, kontakt z doradcą się urwał. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas internetowych transakcji oraz inwestycji.

Do olsztyńskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu. 62- latek chciał zainwestować swoje oszczędności. Szukał więc różnych ofert w Internecie. Trafił tam na stronę firmy zajmującej się obrotem kryptowalutami. W formularzu kontaktowym wpisał swoje dane i niedługo potem skontaktował się z nim mężczyzna przedstawiający się jako doradca finansowy. Mężczyźni korespondowali ze sobą za pomocą komunikatora. Doradca opowiadał o inwestycji oraz o możliwych zyskach. Pokrzywdzony nie zdawał sobie sprawy, że może rozmawiać z oszustem. Skuszony szybkim zyskiem przelał na wskazane przez rozmówcę konto łącznie 120 tysięcy złotych. Kiedy przyszła pora na wypłatę zarobionych pieniędzy kontakt z doradcą się urwał. Wtedy pokrzywdzony uświadomił sobie, że mógł paść ofiarą oszusta.

Policjanci apelują!!!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe, zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się i zrozumieć zasady działania poszczególnych instrumentów finansowych.

 

(ab/kh)

Powrót na górę strony