Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, który stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szybko wyszło również na jaw, że jednoślad, którym kierował mężczyzna, nie miał tablicy rejestracyjnej oraz ubezpieczenia OC. Teraz 42-latek musi liczyć się poważnymi konsekwencjami swojego postępowania.

W poniedziałek (10.06.2024 r.) przed godz. 20:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miejscowości Szczecinki na drodze wojewódzkiej nr 653. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. 42-latek jechał sam. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.
W toku podjętych czynności, kierującego motorowerem poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało w jego organizmie około 2,5 promila. Ponadto motorower, którym poruszał się mężczyzna nie miał tablicy rejestracyjnej oraz ubezpieczenia OC.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

(dr/kh)

Powrót na górę strony