Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

W miniony weekend (07-09.06.2024 r.) na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 6 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 107 kolizji drogowych i ujawnili 19 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W piątek (07.06.2024 r.) po godzinie 21:00 na skrzyżowaniu dróg osiedlowych ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Rejtana w Lidzbarku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i motorowerzysty. Kierujący motorowerem marki Peugeot 27-latek z gminy Lidzbark jadąc z pasażerem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu pojazdowi Audi A6. Samochodem kierował 47-letni mieszkaniec Lidzbarka, który jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.  Motorowerzysta, z uwagi na obrażenia twarzy i kończyn oraz 26-letni pasażer zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu policjanci zabezpieczyli na parkingu oraz zatrzymali dowody rejestracyjne. Nietrzeźwego kierowcę audi funkcjonariusze osadzili, celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, a także zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Motorowerzysta zostanie rozliczony za spowodowanie kolizji, z kolei kierujący audi za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej.

Mrągowo

W niedzielę (09.06.2024 r.) po godz. 13:00 w miejscowości Dobry Lasek mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. Powodem kontroli była znacznie przekroczona prędkość, gdyż 52-letni kierujący jechał 112km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna była 50 km/h. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali piratowi drogowemu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych.

Olecko

W sobotę (08.06.2024 r.) przed godz. 17:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Duły – Olszewo doszło do zdarzenia drogowego.  Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierująca osobową audi, z nieustalonych przyczyn zjechała na pobocze i uderzyła czołowo w przydrożne drzewo. 20-letnia kierująca jechała sama i była trzeźwa. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.

Szczytno

W sobotni ranek (08.06.2024 r.) w miejscowości Zieleniec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi, który jechał z prędkością 72 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego alkomatem w celu zbadania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach teleinformatycznych policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 16-letni mieszkaniec gminy Szczytno, a wraz z nim podróżował 21-letni właściciel samochodu oraz 19-letni pasażer. Właściciel samochodu został ukarany mandatem karnym za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawą nieletniego zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.

W niedzielę (09.06.2024 r.) konsekwencje poniósł kierujący samochodem marki BMW, który po południu został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Piwnice Wielkie. 49-letni mieszkaniec województwa podlaskiego znacznie przekroczył limit prędkości obowiązujący w obszarze zabudowanym, gdyż jechał z prędkością 119 km/h.

(jn/pk/dr/ep/kh)

Powrót na górę strony