Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisał sprayem po bloku w Ełku – został zatrzymany na gorącym uczynku

29-latek malował nocą elewację bloku farbą w spray. Zareagowali zaniepokojeni mieszkańcy Ełku, którzy szybko zadzwonili pod numer alarmowy. Dzięki temu interweniujący policjanci od razu zatrzymali mężczyznę, który niszczył mienie.

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna i może przyczynić się do natychmiastowego zatrzymania sprawcy! Pokazała to sytuacja z Ełku z nocy 05/06.06.2024 r. Mieszkańcy zgłosili incydent, że ktoś maluje sprayem po elewacji bloku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który był w trakcie malowania budynku. Miał ze sobą kilka puszek farby w sprayu. Jak się okazało, 29-latek naniósł kilka różnego rodzaju napisów o szerokości około 10 metrów. Przyznał, że chciał upiększyć elewację.
Mężczyzna został zatrzymany. Był nietrzeźwy - miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Straty wstępnie oszacowano na 1000 złotych. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzut niszczenia mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
29-latek jest także podejrzany o dokonanie rozboju pod koniec kwietnia w Ełku.
Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

(akdn/rj)

  • zdjęcie graffitti
Powrót na górę strony