Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu narkotyki. Usłyszał zarzuty

Posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione i stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym kara za ich posiadanie jest surowsza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie narkotyków w znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mniejsza ilość substancji zakazanych, to ryzyko kary do 3 lat pozbawienia wolności. Przekonał się o tym mężczyzna zatrzymany przez policjantów w Iławie.

Iławscy policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze po przeanalizowaniu posiadanych informacji sprecyzowali miejsce pobytu mężczyzny i w trakcie czynności służbowych w jednym z mieszkań zatrzymali mężczyznę. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, 22-latek posiadał w domu substancje zabronione. Jak się okazało, było to ponad 31 gramów amfetaminy, prawie 2 gramy marihuany i ponad 2 gramy mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zabronione pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku znacznej ilości nawet do lat 10.

(jk/kh)

  • Ujawnione środki odurzające
    Ujawnione środki odurzające
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony