Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco, zdejmij nogę z gazu! Przekraczanie dozwolonej prędkości to nie „tylko” mandat i punkty karne

Na drogach policjanci każdego dnia zatrzymują do kontroli kierowców, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, w tym do ograniczeń prędkości. Szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec województwa mazowieckiego, który „pędził” z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h.

We wtorkowe popołudnie (04.06.2024 r.) policjanci ze szczycieńskiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości pojazdów na terenie gminy Wielbark.  Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem marki Subaru, który znacznie przekroczył limit prędkości. 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jechał z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi za jego brawurową jazdę samochodem.

Natomiast w środę (05.06.2024 r.) policyjny patrol ruchu drogowego dokonywał kontroli prędkości pojazdów przejeżdżających przez obszar zabudowany w miejscowości Wielbark. Przed godziną 20:00 mundurowi zatrzymali samochód marki Skoda celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierującym był 23-latek z województwa pomorskiego, który w ogóle nie powinien kierować samochodem, gdyż miał zatrzymane prawo jazdy. Ponadto mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, gdyż jechał z prędkością 80 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości 23-latek został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Natomiast za kierowanie samochodem bez uprawnień mężczyzna odpowie przed sądem.

Sprawca wykroczenia z art. 94 Kodeksu Wykroczeń podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnie wynoszącej co najmniej 1500 złotych.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości wiąże się z ryzykiem spowodowania zdarzenia drogowego. Apelujemy o bycie świadomym i odpowiedzialnym kierowcą.

(ep/kh)

Powrót na górę strony