Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czworonożni Komandosi z wizytą u małych pacjentów

Z okazji Dnia Dziecka przewodnicy psów służbowych różnych służb oraz organizacji odwiedzili pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Akcja zorganizowana została przez Fundację Komandosi Życia i odbyła się w ramach nowatorskiego projektu „Czworonożni Komandosi”.

W sobotę (01.06.2024 r.) w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbyła się inauguracja projektu „Czworonożni Komandosi” organizowanego przez Fundację Komandosi Życia. Przewodnicy i trenerzy psów różnych służb oraz organizacji odwiedzili pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Wśród grupy „Komandosów” znalazła się również st. post. Aleksandra Jurkowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z psem służbowym Kirą. Policjantka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a jej czworonożny partner chętnie poddawał się głaskaniu oraz tuleniu. Mali pacjenci mogli zobaczyć również jak silna więź łączy przewodnika ze swoim psem.

„Czworonożni Komandosi” to grupa zrzeszająca przewodników i trenerów wraz z psami. Idea projektu powstała podczas rozmów z wychowankami domów dla dzieci oraz młodymi pacjentami, którzy na co dzień zmagają się z chorobą nowotworową, przez co są rozdzieleni ze swoimi pupilami. Tęsknota za ukochanym psem stała się inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej grupy.

(Fundacja Komandosi Życia/ab/rj)

 

Film Wizyta w szpitalu

Pobierz plik Wizyta w szpitalu (format mp4 - rozmiar 47.13 MB)

 

"Na filmie widać policjantkę wraz z psem służbowym, oraz innych przewodników psów, podczas wizyty w na oddziale szpitalnym. Na filmie dzieci głaszczą psy służbowe, funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi"

  • policjantka podczas spotkania z pacjentami szpitala
    Przewodnicy z wizytą u dzieci
  • policjantka podczas spotkania z pacjentami szpitala
    Przewodnicy z wizytą u dzieci
  • policjantka podczas spotkania z pacjentami szpitala
    Przewodnicy z wizytą u dzieci
Powrót na górę strony