Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt wobec mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 44–latka podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni nocą z 18 na 19 maja o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się ranny mężczyzna. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 28-latka. Mężczyzna posiadał ranę kłutą nogi zadaną ostrym narzędziem. Jego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Na miejscu tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali nowomiejscy policjanci, w tym technicy kryminalistyki prowadzący oględziny oraz funkcjonariusze  Komendy Wojewódzkiej Policji w  Olsztynie, w tym biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kilka godzin później policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Po analizie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa.

We wtorek (21.05.24r.) mężczyznę doprowadzono do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Film rozpoczyna biała plansza z napisem Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim, następnie widać jak policjant zapina kajdanki osobie zatrzymanej, kolejno policjanci prowadzą osobę zatrzymaną. Film kończy biała plansza z napisem Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Film KPP_Nowe_Miasto_Lubawskie.mp4

Pobierz plik KPP_Nowe_Miasto_Lubawskie.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.7 MB)

(lm/kh)

Powrót na górę strony