Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklem bezpiecznie do celu

Jazda na motocyklu sprawia wiele radości miłośnikom jednośladów. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza dotyczącymi ograniczeń prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Na bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze mają również wpływ inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierowcy samochodów. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są na drodze sami. Do groźnych sytuacji, w których poszkodowany zostaje motocyklista dochodzi głównie w sytuacji, gdy kierujący innym pojazdem nie ustąpi mu pierwszeństwa przejazdu. Ważne jest również, aby motocyklista potrafił opanować swoją maszynę, szczególnie w sytuacjach wymagających nagłej reakcji lub wykonania odpowiedniego manewru. Dobre przygotowanie pojazdu, umiejętność balansowania ciałem oraz opanowanie umiejętności pokonywania ciasnych zakrętów, w takich sytuacjach, to podstawa. Poniżej kilka podstawowych rad dla użytkowników motocykli.

 

Film Spot

Pobierz plik Spot (format mp4 - rozmiar 43.42 MB)

 

 

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać. Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

 

(kgp/rj)

Powrót na górę strony