Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną, musi opuścić mieszkanie

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej to środki zapobiegawcze, jakie zastosował Prokurator wobec mieszkańca Działdowa. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy domowej.

W poniedziałek (13.05.2024 r.) policjanci z Działdowa interweniowali w jednym z domostw na terenie miasta Działdowo w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali 53-letnią działdowiankę, której mąż będąc pod działaniem alkoholu, wszczął awanturę i stosował wobec niej przemoc fizyczną, ubliżał jej i groził. Z uwagi na zachowanie sprawcy został on zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. We wtorek (14.05.2024 r.) Prokurator Rejonowy w Działdowie zdecydował o zastosowaniu wobec działdowianina środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego wspólnie zajmowanego z małżonką na okres 3 miesięcy oraz zakazu zbliżania się do lokalu i do pokrzywdzonej.

Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie w kierunku znęcania się. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje dla sprawcy karę do 5 lat pozbawienia wolności.

http://www.niebieskalinia.info/

(jn/kh)

Powrót na górę strony