Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli kolejne narkotyki. Pomógł czworonożny funkcjonariusz ze straży granicznej

Operacyjne ustalenia kryminalnych z Bartoszyc i pomoc czworonożnego funkcjonariusza ze straży granicznej doprowadziły do zabezpieczenia pond 130 gramów marihuany, ponad 56 gramów 2C-B, i niewielkiej ilości amfetaminy. To środki, które znaleziono w garażu 35-latka z Bartoszyc. Mężczyzna tłumaczył, że znalazł woreczki z tymi substancjami na jednej z polnych dróg w okolicy Bartoszyc. Posiadanie każdej ilości narkotyków jest zabronione, to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (13.05.2024 r.) kryminalni złożyli wizytę mieszkańcowi Bartoszyc, który w towarzystwie znajomych spożywał alkohol w garażu. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna ukrywa tam zabronione substancje. 35-latek zaprzeczał. Przeszukanie ujawniło część środków odurzających, a w odnaleziono kolejnych pomógł pies ze straży granicznej. Łącznie zabezpieczono blisko 190 gramów zabronionych substancji, które we wstępnych badaniach wskazały właściwości amfetaminy, marihuany i psychodelicznej substancji psychoaktywnej 2C-B.

35-latek z Bartoszyc został przesłuchany. Tłumaczył, że narkotyki znalazł na jednej z polnych dróg w gminie Bartoszyce. Zabezpieczone substancje trafią do laboratorium kryminalistycznego. Po otrzymaniu analizy możliwe będzie kontynuowanie postępowania w tej sprawie.

Posiadanie każdej ilości narkotyków jest surowo zabronione. To przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(mk/kh)

Powrót na górę strony