Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad dziadkami. Sąd zastosował tymczasowy areszt

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 36-latka. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się na swoimi dziadkami. Teraz najbliższe 2 miesiące spędzi w więzieniu.

W środę (08.05.2024 r.) kilka minut przed 13:00 policjanci z Komisariatu Policji w Suszu zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie istnieje podejrzenie stosowania przemocy wobec dziadków ze strony ich wnuka.

Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, funkcjonariusze uznali za zasadne zastosować wobec 36-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec gminy Susz znajdując się pod działaniem alkoholu od dłuższego czasu wszczynał awantury z dziadkami, wyzywał ich, poniżał, ośmieszał, groził uszkodzeniem ciała oraz spaleniem domu. Funkcjonariusze uznali jednak, że należy zastosować bardziej dotkliwy środek zapobiegawczy. W związku z powyższym zatrzymali 36-latka i osadzili w policyjnej celi.

Na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili mu zarzut. Natomiast sąd zastosował, wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 36-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobami najbliższymi przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

http://www.niebieskalinia.info/

(jk/kh)

Powrót na górę strony