Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tankowali swojego forda… z przewierconych baków autobusów

Zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia usłyszeli 32 i 27-latek. Podejrzani przewiercali baki autobusów zaparkowanych na zajezdni, a zabranym olejem napędowym tankowali swój samochód. Jeden z mężczyzn był poszukiwany.

Na początku 2024 r. policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przyjęli zawiadomienia o kradzieży z włamaniem do baków autobusów. Sprawcy przyjeżdżali w nocy na zajezdnię, rozwiercali baki pojazdów i spuszczali z nich olej napędowy. Zabrali w sumie 80 litrów paliwa i zniszczyli 4 zbiorniki o łącznej wartości ponad 12 000 zł.

Kryminalni przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przeanalizowali zgromadzone nagrania z monitoringów i przesłuchali świadków. Ich praca zaowocowała zatrzymaniem podejrzanych, którzy w piątek (10.05.2024 r.) usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia.

Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, wyjaśnili, że w taki sposób chcieli zaoszczędzić na tankowaniu samochodu należącego do jednego z nich.

Po zatrzymaniu okazało się też, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

(jw/kh)

Powrót na górę strony