Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Warmii i Mazur

W miniony weekend (10-12.05.2024 r.) policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 13 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 16 osób zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 138 kolizji i ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W niedzielę (12.05.2024 r.), dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach od rana pełnili służbę obchodową w swoich rejonach służbowych. Po godz. 11:00 jadąc do jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej i już w czasie rozmowy potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem ujawniło, że w organizmie 39-latka jest aż 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń pijanym rowerzystom grozi kara aresztu albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł. Sąd może też zdecydować o zakazie kierowania rowerami na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Gołdap

Podczas minionego weekendu gołdapscy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w sobotę (11.05.2024 r.) kilkanaście minut po godz. 11:00 w Gołdapi na skrzyżowaniu okrężnym Placu Zwycięstwa z ulicą Paderewskiego. Funkcjonariusze ustalili, że 65-letnia kierująca osobowym fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego motocyklem. Kierujący byli trzeźwi, nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny fiata z uwagi na liczne uszkodzenia pojazdu.

Tego samego dnia, około godziny 16:00 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Rogajnach. Jak ustalili policjanci, 49-letnia kierująca citroenem podróżowała z Gołdapi w kierunku Dubeninek. Wtedy to, tuż przed jadący pojazd wtargnęły sarny. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca była trzeźwa. 49-latka została przetransportowana do szpitala, gdzie okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń.

Do ostatniego ze zdarzeń doszło w niedzielę (12.05.2024 r.) około godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z obwodnicą miasta. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 24-letni kierujący osobowym volkswagenem jadąc od granicy Państwa w kierunku ulicy Warszawskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się DK65 pojazdowi. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z fordem, którym podróżował 30-latek wraz z pasażerem. Zarówno kierowca, jak i pasażer pojazdu marki Ford trafili do szpitala. Po udzieleniu pomocy ustalono, że nie wymagają oni dalszej hospitalizacji. Kierujący byli trzeźwi. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Policjanci drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Teraz policjanci przeprowadzą czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi
 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi
 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi
 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi
 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi
 • miejsce zdarzeń drogowych w Gołdapi

Iława

Do tragicznego zdarzenia doszło w  niedzielę (12.05.2024 r. ) kilka minut przed 17:00. Według ustaleń policjantów 26-latek jechał motorowerem z przełożoną przez ciało linką holowniczą. Linka ta wkręciła się w tylne koło pojazdu powodując u kierującego obrażenia ciała, a w ich następstwie śmierć.

 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Kętrzyn

W niedzielę (12.05.2024 r.) około godz. 18:30 kętrzyńscy policjanci w miejscowości Długi Lasek w gm. Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem mężczyznę. Za kierownicą auta siedział 56-latek. Kiedy policjanci zbadali jego trzeźwość okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze jest pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Mrągowo

Do zdarzenia doszło w piątek (10.05.2024 r.) o godz. 13:00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Nowe Bagienice. Na stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Niezwłocznie tam skierował funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że 60-letni kierujący hyundaiem nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego włączenia się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi, którym jechał 25-letni kierujący z pasażerką. Na skutek zderzenia pojazdów 28-letnia pasażerka z urazem głowy została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono, że doznała obrażeń powodujących rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni. Obaj kierujący trzeźwi. Policjanci wyjaśniają i ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

 

Szczytno

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej numer 57 w pobliżu miejscowości Piwnice Wielkie w niedzielny poranek. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności ustalili, że motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów i chcąc uniknąć zderzenia z wyprzedzanym pojazdem, który również rozpoczął manewr wyprzedzania, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 41-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odniósł obrażenia, w związku z czym został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Motocyklista został zbadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, który wykazał, że był trzeźwy. Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki prowadzą czynności w tej sprawie.

 • Miejsce zdarzenia drogowego

Pisz

W piątek (10.05.2024 r.) około godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Nowa Ukta, w gminie Ruciane-Nida doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 86-letni mężczyzna jadący rowerem, skręcał w lewo. Najwyraźniej nie upewnił się, czy manewr ten może wykonać bezpiecznie i wjechał wprost pod wyprzedzający go samochód dostawczy marki Renault. Rowerzysta w ciężkim stanie zabrany został śmigłowcem LPR do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Wszelkiego rodzaju drifty i wyścigi samochodowe na drogach publicznych stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników takich wydarzeń, ale także, a może przede wszystkim, dla osób postronnych. Chcąc zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na ulicach Pisza policjanci, już po raz kolejny, nie dopuścili do zorganizowania wyścigów samochodowych, które miały się odbyć w Piszu i w Rucianem – Nidzie.

W sobotni wieczór (11 maja br.) funkcjonariusze piskiej drogówki skontrolowali 21 samochodów gotowych do udziału w nielegalnym rajdzie samochodowym ulicami Pisza. Policjanci zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. Ujawnili 20 wykroczeń, z czego 17 zakończyło się mandatami za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Średnia wysokość takiego mandatu to kwota około 1500 zł. W trzech przypadkach policjanci skierują wniosek do sądu.

Funkcjonariusze przestrzegają wszystkich, którzy chcą zamienić drogę publiczną w tor wyścigowy, że brawura, brak wyobraźni i lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą skończyć się tragicznie. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Policjanci apelują o to, aby doskonalić swoje sportowe umiejętności w miejscach do tego przeznaczonych, tj. w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem, w otwartym ruchu ulicznym ulicami naszego miasta i powiatu, nie ma przyzwolenia. Pamiętajmy, że wyścigi samochodowe w mieście niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jednym z kontrolowanych pojazdów było BMW, w którym światła zapalały się w rytm muzyki, co widać na załączonym filmiku.

Film 101-246760.mp4

Pobierz plik 101-246760.mp4 (format mp4 - rozmiar 11.89 MB)

 

(mk/md/jk/ep/pk/ep/asz/kh/rj)

 

Powrót na górę strony