Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Ślubuję!” – nowi policjanci na Warmii i Mazurach

W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi – tak 15 nowo przyjętych policjantów ślubowało „służyć wiernie Narodowi”. Wszyscy po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu będą pomagać i chronić podczas służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

To jeden z najważniejszych dni w policyjnej karierze. Początek drogi, która kształtuje charakter, pozwala zdobyć nowe umiejętności, daje satysfakcję z realizacji zadań i niesienia pomocy innym. Aktualnie na Warmii i Mazurach służbę pełni ponad 3300 policjantów. Swoje zadania realizują w 19 powiatach, w komendzie wojewódzkiej, komendach miejskich, komendach powiatowych, komisariatach i posterunkach. Ich grono zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy: 4 policjantek i 13 policjantów. We wtorek (07.05.2024 r.) w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi”. Słowa roty ślubowania powtórzyli za swoim nowym szefem, czyli insp. Mirosławem Elszkowskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie.

Jak podkreślił insp. Mirosław Elszkowski:

"Potrzeba nam takich osób, które są stąd, które znają ten teren i które są nastawione na to, żeby pomagać ludziom. Tak jak nasze motto "Pomagać i Chronić". Dziękuję Wam za wybór, bardzo się cięszę i jestem dumny z tego, że w swoim drugim dniu pobytu z Państwem, mam tą niewątpliwą przyjemność przyjąć od Was rotę ślubowania."

 

Było to drugie w 2024 roku ślubowanie policjantów z Warmii i Mazur. Nowo przyjęci funkcjonariusze najbliższe miesiące spędzą w szkole Policji, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, na którym większość z nich po raz pierwszy przejdzie tak zaawansowane szkolenie m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi broni palnej, technik i taktyk podejmowania interwencji. Po pozytywnym zakończeniu tego szkolenia zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Elblągu, komend powiatowych w Iławie, Gołdapi, Kętrzynie, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim, Piszu i Szczytnie.

 

 

Dołącz do nas!

Służba w Policji daje to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To co wyróżnia służbę w Policji od innych służb mundurowych, to możliwość jej pełnienia w miejscu zamieszkania lub bardzo blisko niego, a to ze względu na liczbę i rozmieszczenie jednostek policji. Na Warmii i Mazurach w każdym z 19 powiatów funkcjonuje komenda powiatowa oraz podległe jej komisariaty i posterunki policji.

Praca w policyjnym mundurze to możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To możliwość rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To praca przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, na łodzi, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.

Zastanawiasz się nad wstąpieniem do Policji?

Pierwszy krok w tym kierunku możesz wykonać bez wychodzenia z domu. Spełniając oczekiwania kandydatów, umożliwiona została możliwość złożenia dokumentów aplikacyjnych nie tylko podczas osobistej wizyty w Sekcji Doboru KWP w Olsztynie, ale też za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz elektronicznej. Można to robić przez cały rok, bez względu na planowane terminy przyjęć. Im szybciej, tym większa szansa na to, że procedura rekrutacyjna zostanie zakończona przed jednym z planowanych terminów przyjęć. W tym roku zostały one zaplanowane jeszcze na:  8 lipca, 9 września, 30 października, 30 grudnia.

Więcej informacji na temat procesu rekrutacji do Policji można przeczytać na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca/rekrutacja-do-sluzby-w/489,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

 

 

(rj)

Powrót na górę strony