Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po służbie, w Pasymiu zatrzymał pijanego kierowcę. Gdy usłyszał w nocy huk wybiegł przed dom. Okazało się, że 27-latek, który miał ponad 2,5 promila alkoholu kierując vw sharanem uderzył w barierkę ochronną oddzielającą pas jezdni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut skutkujący karą 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Szczytno: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

 

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po służbie, w Pasymiu zatrzymał pijanego kierowcę. Gdy usłyszał w nocy huk wybiegł przed dom. Okazało się, że 27-latek, który miał ponad 2,5 promila alkoholu kierując vw sharanem uderzył w barierkę ochronną oddzielającą pas jezdni. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i jeszcze dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

 

Wczoraj około godziny 23.00 oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Pasymiu policjant, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący vw sharanem uderzył w barierkę ochronną oddzielającą pasy jezdni. Zgłaszający interwencję policjant gdy usłyszał huk zaniepokoił się i wybiegł przed dom. Gdy zobaczył, że kierowca z tego samochodu ucieka ruszył za nim w pościg i go zatrzymał. Okazało się, że 27-latek był pijany i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 15.

 

ach/in

Powrót na górę strony