Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił jednego z policjantów, który próbował zatrzymać go po służbie. Uciekając spowodował kolejne zdarzenie drogowe, w wyniku, którego drugi policjant doznał obrażeń

Mieszkaniec Szczytna swoim stylem jazdy zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy z Akademii Policji wracających po służbie do domu. Policjanci natychmiast postanowili go zatrzymać. Mężczyzna podczas próby zatrzymania potrącił jednego z nich, a uciekając doprowadził do kolejnego zdarzenia z udziałem funkcjonariusza Policji.

Policjanci nigdy nie wiedzą, kiedy będą musieli zareagować na wykroczenie lub przestępstwo. Czasami zdarza się, że do groźnych zdarzeń dochodzi w ich obecności, gdy akurat wracają po służbie do domu. Tak właśnie było w tym przypadku.

Funkcjonariusze z Akademii Policji w Szczytnie w środę (17.04.2024 r.) po godzinie 16:00 wracali po zakończonej służbie do domu drogą krajową numer 53. Pomiędzy Szczytnem a miejscowością Grom samochód, którym podróżowali, został wyprzedzony przez kierowcę samochodu marki Audi, który wykonał ten manewr w bardzo niebezpieczny sposób. Podróżujący samochodem policjanci nadkom. Błażej Jewartowski, kom. Wojciech Warczak, kom. Paweł Tański oraz kom. Sławomir Fuks natychmiast podjęli decyzję o jak najszybszym zatrzymaniu kierowcy samochodu, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W miejscowości Grom kierowca zatrzymał się na parkingu. Kierujący samochodem nadkom. Błażej Jewartowski zatrzymał swój samochód w taki sposób, aby uniemożliwić wyjazd kierującemu audi. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak kierujący gwałtownie cofając samochodem, potrącił jednego z nich, a następnie odjechał w kierunku miejscowości Pasym. Tuż za miejscowością Grom zjechał na przeciwległy pas ruchu, przez co jadący z naprzeciwka kierowca musiał zjechać swoim samochodem do przydrożnego rowu, aby uniknąć zderzenia czołowego. Kierującym był funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który także wracał do domu po zakończonej służbie. Funkcjonariusz z Akademii Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w wyniku odniesionych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala. Po wstępnych badaniach okazało się, że na szczęście nie były to obrażenia zagrażające ich życiu.

W celu zintensyfikowania działań zmierzających do zatrzymania sprawcy zdarzeń, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach ogłosił alarm dla całej jednostki, na który stawili się funkcjonariusze ze szczycieńskiej komendy. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności zatrzymali sprawcę obu tych zdarzeń. Następnie 23-letni mieszkaniec Szczytna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Jak się okazało, 23-latek kierował samochodem nie posiadając do tego wymaganego uprawnienia.  

Sprawca popełnienia przestępstwa czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień zagrożone jest karą do 30 tysięcy złotych.

(ep/kh)

Powrót na górę strony