Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Kandydata" już w najbliższą sobotę w Olsztynie

W każdą trzecią sobotę miesiąca podczas "Dnia Kandydata" w godzinach od 9:00 do 14:00 każdy zainteresowany służbą w Policji może dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów, a przede wszystkim sprawdzić się na torze sprawnościowym, który jest jednym z etapów podczas rekrutacji do służby w Policji. Policjanci z Sekcji Doboru oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie czekają na osoby zainteresowane służbą w Policji. Zapraszamy!

Już w najbliższą sobotę - 15.06.2024 r. - odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Dzień kandydata".

W godzinach od 9.00 do 14.00 każdy zainteresowany służbą w Policji może dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów, a przede wszystkim sprawdzić się na torze sprawnościowym, który jest jednym z etapów podczas rekrutacji do służby w Policji.

Osoby, które będą chciały spróbować swoich sił na torze sprawnościowym muszą stawić się najpóźniej do godz. 9.30 i mieć ze sobą wygodny strój sportowy.

Spotkania odbywają się na sali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie na ul. Pstrowskiego 3 w Olsztynie.

Ważne!

Kandydat, którego stan będzie wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie (innego odurzającego), nie zostanie dopuszczony do ćwiczeń ruchowych. Przystępując do części sprawnościowej, wskazane jest posiadanie ubezpieczenia NW (tj. od następstw nieszczęśliwych wypadków) obejmującego okres, w którym zawiera się w/w termin spotkania. Komenda Wojewódzka Policji nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu doznany w trakcie wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

 

 

 

 

Służba w Policji daje to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To możliwość rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To praca przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, na łodzi, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania

Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca/rekrutacja-do-sluzby-w/489,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

 

 

(rj)

Powrót na górę strony