Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech mieszkańców Kętrzyna odpowie za włamania do altanek

Łącznie czterdzieści zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tego przestępstwa usłyszało czterech mieszkańców Kętrzyna. Mężczyźni w wieku od 16 do 20 lat działali od września ubiegłego roku na terenie ogródków działkowych w Kętrzynie. Ich łupem padał różnego rodzaju sprzęt czy narzędzia, ale także wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Dwóm pełnoletnim mężczyznom grozi do 10 lat więzienia natomiast sprawą nieletnich, zajmie się sąd rodzinny.

Kętrzyńscy policjanci zajmowali się sprawą włamań do altanek i pomieszczeń gospodarczych na terenie ogrodów działkowych w Kętrzynie. Funkcjonariusze wyjaśniający okoliczności przestępstw mieli sporo pracy, bo okazało się, że sprawcy działali od września ubiegłego roku. Z pomieszczeń ginęło wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Były to elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i turystyczny, kable, przewody i przedłużacze, drobny sprzęt AGD. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na 17 tys. złotych.
Materiał dowodowy zebrany przez kryminalnych pozwolił na wskazanie i zatrzymanie czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym procederem. Ich ustalenia były słuszne. W gronie czterech podejrzanych było dwóch nieletnich oraz dwóch dorosłych mężczyzn. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

Dorosłym mężczyznom za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności natomiast o dalszym losie nieletnich, zdecyduje sąd rodzinny.

Część skradzionych przedmiotów została odzyskana przez kętrzyńskich policjantów, już wkrótce wrócą one do prawowitych właścicieli.

(ep/rj)

Powrót na górę strony