Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji świadka i pomocy policjantów 86-latka wróciła do najbliższych

Właściwa postawa świadka oraz szybka reakcja iławskich policjantów umożliwiły powrót 86-latce do najbliższych. Zdezorientowana kobieta spacerowała ulicami Susza, a jej losem przejął się pewien mężczyzna, który od razu powiadomił funkcjonariuszy. Kobieta bezpiecznie trafiła do rodziny.

W piątek (29.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 12:00 do oficera dyżurnego iławskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który zaniepokoił się losem pewnej starszej kobiety. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 86-latka spacerowała ulicami Susza, ubrana była w sweterek i kapcie. W trakcie rozmowy seniorka mówiła,że ma 29 lat i szuka dziecka. Mężczyzna w trosce o bezpieczeństwo kobiety powiadomił o całej sytaucji  policjantów, którzy natychmiast przyjechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze od razu rozpoznali 86-latkę, która  z uwagi na zaniki pamięci nie wiedziała, jak wrócić do swojego domu. W tym pomogli jej policjanci, którzy upewnili się, że seniorka trafiła pod opiekę najbliższych.
Pamiętajmy, że nasza reakcja, jeden telefon,  mogą uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia postawa świadka i działanie policji sprawiły, że kobieta szybko i bezpiecznie wróciła do swojej rodziny.

(jk/kh)

  • Policjant odprowadzający 86-latkę do domu
    Policjant odprowadzający 86-latkę do domu
Powrót na górę strony