Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca szeregu kradzieży sklepowych usłyszał 11 zarzutów

Dzięki wytężonej pracy policjantów z Zespołu ds. wykroczeń oraz z Wydziału Kryminalnego, sprawca szeregu kradzieży sklepowych usłyszał zarzuty. Jego łupem padały artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Straty jakie spowodował swoim działaniem opiewają na kwotę ponad 1500zł. Czyny zakwalifikowano na kradzież szczególnie zuchwałą, w sumie sprawca usłyszał 11 zarzutów.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25 – latek od listopada 2023 roku do stycznia br. wielokrotnie kradł artykuły spożywcze i przemysłowe na szkodę lokalnych przedsiębiorców. Policjanci w prowadzonym postępowaniu zgromadzili materiały dowodowe i udowodnili mężczyźnie 11 kradzieży sklepowych na terenie Olecka. Łączna wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewa na kwotę ponad 1500zł.

Działanie sprawcy za każdym razem było takie same. Mężczyzna wchodził do sklepów wybierał produkty, następnie przy kasie pozorował płatność kartą bankomatową przykładając do terminala. Jak się okazywało karta była nieaktywna, a płatność w każdym z tych przypadków nie została zrealizowana. 25 – latek w odpowiednim dla siebie momencie zabierał zakupy i uciekał ze sklepu.

Funkcjonariusze rozpoznali podejrzanego o kradzieże mężczyznę. Okazało się, że jest to znany policjantom 25 – latek, który miał już na swoim koncie podobne czyny w przeszłości. Dzięki wytężonej pracy funkcjonariuszy, mieszkaniec Olecka usłyszał 11 zarzutów.  

Czyny zakwalifikowano, jako kradzież szczególnie zuchwałą, za co ustawodawca przewiduję karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(dr/kh)

Powrót na górę strony