Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów! Chciał inwestować na giełdzie – stracił blisko 76 000 zł

Policjanci apelują o rozwagę oraz wzmożoną czujność przy inwestowaniu oszczędności. Oszuści nie śpią, a czyhają na osoby, które dadzą się przekonać na fałszywe zarobkowanie. Do Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim przyszedł mężczyzna, który zawiadomił, że został oszukany na kwotę blisko 76 000 zł.

W czwartek (28.03.2024 r.) lidzbarscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 66-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który został oszukany. Mężczyzna na początku roku, na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie o możliwości zarobkowania na giełdzie. Pomimo tego, że reklama po chęci otworzenia nie przekierowała mężczyzny na inną, po kilku dniach skontaktował się z nim telefonicznie rzekomy makler giełdowy, który zaproponował współpracę, oraz zaoferował pomoc w inwestowaniu. Finalnie mężczyzna przekazał oszustom 75 700 zł. Kiedy z 66-latkiem skontaktował się kolejny pracownik platformy inwestycyjnej, chcąc namówić mężczyznę na kolejne wpłaty, lidzbarczanin zorientował się, że jest to oszustwo i natychmiast powiadomił o tym policjantów.

Pamiętaj! Zachowaj szczególną ostrożność oraz czujność podczas podejmowania decyzji o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania i nie wierz w przypadkowe reklamy o możliwym zarobkowaniu – najczęściej są to oszustwa.

Pamiętaj! Oszuści, chcąc wyłudzić od Ciebie pieniądze, są w stanie budować zaufanie podczas rozmów telefonicznych nawet przez kilka tygodni. Nikt bezinteresownie nie chce pomóc Ci w zarobkowaniu.

Pamiętaj! Zanim zaczniesz inwestować na jakichkolwiek platformach inwestycyjnych, porozmawiaj o tym z najbliższymi. Być może Twoi najbliżsi szybciej zorientują się, że możesz zostać oszukany.

Pamiętaj! Jeśli zostałeś oszukany, natychmiast zgłoś to w najbliższej jednostce Policji.

Bądź wyczulony i nie przekazuj oszczędności życia osobom obcym.

(bsz/kh)

Powrót na górę strony