Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia kobiety przez psy

Kobieta jadąca rowerem na jagody została zaatakowana przez trzy psy. Z obrażeniami ciała została przewieziona do działdowskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

W wtorek wczesnym rankiem mieszkanka Działdowa wybrała się rowerem do lasu pod Działdowem na jagody. Niestety do celu nie dotarła, gdyż na drodze między miejscowościami Gnojno i Prusinowo została zaatakowana przez trzy duże psy. Początkowo 57-latka broniła się zasłaniając rowerem, jednak po pewnym czasie psy zaczęły kąsać jej nogi i ręce. Po kilkunastominutowej walce psy odstąpiły od pokrzywdzonej i w tym momencie zatrzymał się przejeżdżający samochód. Kierujący nim mężczyzna powiadomił służby ratunkowe.

Mieszkanka Działdowa z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalili, że psy należą do jednego z mieszkańców Działdowa, który niedaleko miejsca zdarzenia posiada stawy. Właściciel nie był w stanie wytłumaczyć skąd jego psy znalazły się na drodze, gdyż trzyma psy na ogrodzonej i zabezpieczonej posesji.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności i przyczyn zdarzenia oraz czy doszło do zaniedbań z strony właściciela psów.

Powrót na górę strony