Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Pijany 60-latek katował psa kijem. Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Sąsiad kijem katuje swojego psa – takie zgłoszenie przyjął oficer dyżurny elbląskiej policji. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Pijany 60-latek trafił do policyjnego aresztu, a poważnie ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza i pracowników elbląskiego schroniska dla zwierząt. Sprawcy grozi kara do 3 lat więzienia.

 Całe zdarzenie miało miejsce w podelbląskiej miejscowości Kępiny Wielkie w gminie Elbląg. Wczoraj o godzinie 11.30  oficer dyżurny odebrał zgłoszenie. Zadzwonił jeden z sąsiadów, który widział, jak podejrzany katował własnego psa kijem. Według relacji świadków mężczyzna bił zwierzę po głowie i łapach. Reakcja ludzi była prawidłowa i natychmiastowa. Właśnie dzięki temu oficer dyżurny mógł szybko skierować na miejsce patrol i tym samym zapobiec tragedii zwierzęcia. 60-letni Zdzisław K. został zatrzymany przy domu. Trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Rannym psem zaopiekowali się pracownicy elbląskiego schroniska dla zwierząt. Odniósł poważne obrażenia głowy i jest pod opieką weterynarza. To właśnie jego opinia będzie kluczowa w sprawie, gdyż nie jest wykluczone, że zarzut może dotyczyć szczególnego okrucieństwa, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. Zdzisław K. nie był wcześniej karany za znęcanie się nad zwierzętami, jednak był karany, miedzy innymi za rozbój i kradzieże, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Jak na razie przesłanki jakimi kierował się 60-latek nie są znane. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. Jak powiedział po zatrzymaniu – „mam jeszcze dziewięć psów”. To bulwersujące zachowanie znajdzie swój finał w sądzie. Teraz policjanci i inspektorzy z towarzystwa ochrony zwierząt w Elblągu będą sprawdzali, czy wcześniej nie dochodziło do podobnych sytuacji wobec innych psów, które znajdowały się pod opieką zatrzymanego.

W myśl artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ze szczególnym okrucieństwem do lat 3.

Jeżeli jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem, które grozi mu uszczerbkiem na zdrowiu lub zagraża jego życiu, możesz to zgłosić do prokuratury, policji, straży miejskiej, organizacjom prozwierzęcym oraz inspekcji weterynaryjnej.

js/in

  • 60-latek podejrzany o znęcanie się nad psem prowadzony przez policjantów
  • skatowany pies
  • skatowany pies

Film 60-latek podejrzany o znęcanie się nad psem prowadzony przez policjantów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 60-latek podejrzany o znęcanie się nad psem prowadzony przez policjantów (format flv - rozmiar 1.02 MB)

Powrót na górę strony