Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli z narkotykami. Zostali zatrzymani

Ustalenie miejsca pobytu osób, które świadomie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości lub za wszelką cenę próbują uniknąć zasądzonej im kary, nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu i poświęcenia. Dlatego zajmują się tym specjaliści w swojej dziedzinie, tacy jak policyjni poszukiwacze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak skuteczni są policyjni poszukiwacze przekonali się 34 i 32-latek poszukiwani listami gończymi do odbycia zasądzonych kar.

W środę (20.03.2024 r.) policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego 34-latka. Z ustaleń operacyjnych  wynikało, że mężczyzna miał wynajmować apartament na terenie Olsztyna. Około godziny 8:40 policjanci zauważyli osobę podobną do opisu poszukiwanego. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że to poszukiwany 34-latek. W trakcie sprawdzania jego odzieży, policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki i że w jego mieszkaniu może być ich więcej, kryminalni postanowili je przeszukać.

W mieszkaniu znaleźli śpiącego mężczyznę. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że to poszukiwany listem gończym 32-latek. Ponadto w mieszkaniu ujawniono znaczną ilość substancji psychoaktywnych w postaci białego proszku, które schowane były w metalowej puszce, pieniądze jak i pistolet gazowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, do którego się przyznał. 34 i 32-latek już nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.

Od początku roku policjanci zatrzymali 23 osoby. Jest to dowód na profesjonalizm i determinację funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ich ciężka praca przynosi pozytywne rezultaty.

 

Lubisz uderzenia adrenaliny i uczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy?

Dołącz do nas! Zostań policjantem!

Służba w Policji to nie tylko praca oferująca stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu. To okazja doświadczenia emocji i wrażeń, jakich nie daje inna praca. To także możliwość niesienia pomocy ludziom - ratowania ich życia i zdrowia. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policyjnym mundurze, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i kontaktu z Sekcją Doboru KWP w Olsztynie.

(kh)

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów

Film Prowadzenie.mp4

Pobierz plik Prowadzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.46 MB)

Powrót na górę strony