Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Informacja od świadka pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego 38-latka

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 38-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli na jednej z ulic w Morągu. Mężczyznę skontrolowano po telefonie od kobiety, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, co do stanu trzeźwości jadącego przed nią kierowcy. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.

Wczoraj przed godz 20. do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta i powiedziała, że jedną z ulic w Morągu jedzie volkswagen, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Wskazywać miał na to sposób jazdy mężczyzny. We wskazanym kierunku pojechał patrol policji. Już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali opisywany samochód. Od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że Krzysztof W. miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10.

Sytuacji, gdzie inni uczestnicy ruchu reagują na pijanych kierowców jest na szczęście coraz więcej. Policjanci cały czas apelują, aby nie pozostawać obojętnym na niebezpieczne zachowanie na drodze innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, tak jak w tym przypadku, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takiej sytuacji. Policjanci sprawdzają każdy sygnał.

Powrót na górę strony