Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł cukierki i wprowadzał policjantów w błąd - musi zapłacić 1000 złotych

Ełczanin myślał, że „tym razem się uda” i ukradł cukierki. Ten czyn został zauważony przez pracowników, którzy wezwali policjantów. Nie warto sięgać po czyjeś mienie! Kradzież cukierków zakończyła się dla tego mężczyzny mandatami na kwotę 1000 złotych.

Sklepy podejmują różne działania, by ukrócić kradzieże, co w konsekwencji często może kosztować sprawców znacznie więcej, niż rzeczywista wartość wybranych produktów. Gdy pracownicy sklepu dostrzegają osobę, która dokonuje kradzieży, zawsze wzywają policję.
Tak było w środę (21.02.2024r.) w Ełku. Policjanci interweniowali w sklepie, gdzie mężczyzna ukradł cukierki o wartości 3 złotych. W trakcie interwencji umyślnie wprowadzał policjantów w błąd, co do swoich danych osobowych. I choć twierdził, że nie ma przy sobie dokumentu, policjanci w wyniku kontroli ujawnili u niego dowód.

To nie pierwsza kradzież sklepowa tego mężczyzny. Może obecna kara wywoła niechęć do zabierania nieswoich rzeczy. Charakter i okoliczności czynów spowodowały, że tym razem za popełnione wykroczenia kradzieży i wprowadzania w błąd policjantów, mężczyzna został ukarany mandatami na kwotę 1000 złotych.

(akdn/rj)

 

Powrót na górę strony