Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia z udziałem kierujących pojazdami

Patrol działdowskiej drogówki pracował na miejscu kolizji z udziałem dwóch pojazdów. Sprawcę ukarano mandatem i punktami karnymi. Policjanci ujawnili również kierującego, który wsiadł za kierownicę pojazdu mimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów. W tym przypadku sprawca wytłumaczy się przed sądem.

W czwartek (01.02.2024 r.) policjanci ruchu drogowego z Działdowa pracowali na miejscu kolizji, do której doszło w Ruszkowie. Kierujący pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującemu bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Na 26-letniego sprawcę zdarzenia policjanci nałożyli mandat w wysokości 1200 złotych i 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne od obu pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji.

Ten sam patrol przy jednej z ulic w Działdowie zatrzymał do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca gminy Rybno. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki Toyota pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami. Policjanci przerwali mu dalszą jazdę, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

(jn/kh)

Powrót na górę strony