Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 43-latka, który ukradł puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mężczyzna, który był podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, został ustalony i zatrzymany. Podczas prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że 43-latek ukradł puszkę WOŚP również na terenie powiatu braniewskiego. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W sobotę (27.01.2024 r.) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znajdowała się stacjonarnie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Ornecie. Do kradzieży doszło w piątek (26.01.2024 r.). Właścicielka oraz pracownicy sklepu określili, że w puszce mogło być około 1000 złotych. Moment kradzieży jak i wizerunek sprawcy został utrwalony przez kamery sklepowe. Policjanci zapoznali się z zapisem z kamer monitoringu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W niedzielę (28.01.2024 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Ornecie osoba postronna zauważyła mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą puszki WOŚP. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili, że ujęty przez przechodnia mężczyzna, wyglądem odpowiada osobie, która dokonała piątkowej kradzieży. Mężczyzną okazał się 43-latek z powiatu braniewskiego. Został on zatrzymany przez policjantów

We wtorek (30.01.2024 r.) mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

(bsz/kh)

  • 43-latek prowadzony przez policjantów
    43-latek prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony