Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji innego uczestnika ruchu

Co raz większa społeczna świadomość o zagrożeniu, jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy, przyczynia się do ich eliminowania z naszych dróg. Tak jak w Działdowie, gdzie dzięki reakcji świadka, przestępca zza kierownicy trafił w ręce policjantów. Zatrzymany 56-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Działdowscy policjanci w piątek około godz. 22. interweniowali w miejscowości Niestoja w związku z zawiadomieniem obywatelskim o podejrzeniu poruszania się samochodem osobowym przez nietrzeźwego kierującego. Reakcja odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego w tym miejscu, który uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę, być może przyczyniła się do uniknięcia kolejnej tragedii na drodze, spowodowanej przez nietrzeźwego kierowcę. Policjanci podejrzanego kierującego poddali badaniu na stan trzeźwości. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, kierujący samochodem osobowym marki VW Vento miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 56-letni Józef G. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Pamiętajmy, że każdy pijany za kierownicą jest przestępcą i potencjalnym sprawcą tragedii. Nie bójmy się reagować w sytuacji, gdy zauważymy taką osobę na naszej drodze. Wystarczy telefon pod numer 112 lub 997, a policjanci sprawdzą taką informację.

Powrót na górę strony